Jüri Jaanson: paljud ETV saated on alates 7. jaanuarist subtiitritega

19. detsember 2012 | Prindi

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Jüri Jaanson (Reformierakond) leiab, et kuulmistakistusega inimestele on heaks jõulukingiks teade, et alates järgmise aasta teisest nädalast alustab rahvusringhääling paljude ETV saadete subtitreerimist.

„Subtiitrite tarbeks eraldati rahvusringhäälingule tuleva aasta riigieelarves täiendavad 30 000 eurot. Selle tulemusena peaks alates 7. jaanuarist saama vaegkuuljatele suunatud teksti enamik rahvusringhäälingu uudiste- ja ühiskondlik-poliitilistest saadetest (Pealtnägija, Foorum, Vabariigi kodanikud jpt),“ vahendas Reformierakonna fraktsioon Jaansoni sõnu.

„Esialgu puudutab subtiitrite lisamine kordussaateid ja veebis arhiveeritud saateid. Digilevi klientidele on juba lähitulevikus võimalik pakkuda ka otsesaatele subtiitrite lisamise võimalust. Soovi korral saab ka veebist vaadata subtiitritega saateid,“ rääkis Jaanson.

Riigikogu liikme sõnul on tegu väga oodatud sündmusega, mis puudutab umbes 3–4 protsenti Eesti eestikeelsest elanikkonnast.

 Allikas: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/juri-jaanson-paljud-etv-saated-on-alates-7-jaanuarist-subtiitritega.d?id=65427102

Kirjuta kommentaar