Oticon

2. november 2020 | Prindi

Olen väga pikalt huvitunud Oticoni aparaadidst. Mäletan, kui 5 aastat tagasi soovisin uut aparaati, siis oli järjekord Oticoni proovimiseks pool aastat. Õnneks või kahjuks on olukord muutunud, kuna kuulmiskeskuseid on tulnud nii mõnigi juurde. Kui ma väikse hilinemisega Kuulmisrehabilitatsiooni keskusesse laekusin (Pärnu mnt 106), sain ikka üsna pea aparaatidega tutvumisega alustada.

Muidugi ennem uuriti, et mida täpsemalt soovin, siis soovisin ikka alustada kuulmisuuringuga ehk siis audiomeetriatestiga. Hea vähemalt, et on võimalus seda seal teha. Ei olnud seal vaja kuskile helikindlasse kabiini ronida vaid sai selle teha kabinetis ja muidugi loogiline on, et väike müra võibolla ka segas aga vaegkuuljad väga ei taju ilma aparaatidega kõrvalisi helisi. Kui klapid pähe  sain siis oligi vaja vastata ilma kuhugile nupule vajutamiseta kui mingitki heli kuulen. Omamoodi uus asi aga mitte ainulaadne, suht sarnane oli ka Audiales. Kokku kulus aega seal pea tunnike.

Kui oma kuulmistesti kätte sain siis pakuti aparaati. Mis välimuselt oli väga viisakas ja kerge ning mis tähtis, sain ressiiveri kuulmekäiku susata. Muidugi pandi algul 2 varjuga otsak (tekkis kohe kõrvad lukus tunne) aga küsisin ikka õhutusavadega, ei saanud kuna sellega pidi aparaadid vilistama hakkama (eks see ole jama kui kuulmekäigud kitsad ja valikuid palju vähem, mis mulle ei sobi võib teisele ideaalselt sobida). Ei saanud pani ühene (oli täitsa hea aga pärast ikka tekkis kõrvad lukus tunne, ju ma ise midagi valesti sättisin).

Kui ma kodupoole aparatide ja kasutusjuhenduga läksin siis olid täitsa asjalikud aparaadid ning väga kerged. Toimisid üsna laitmatult.

Kodus ma muidugi ei suutnud kaua olla nende varjudega ja panin õhutusavadega otsakud, õnneks väga ei vilisenud ja kuuldavus oli ka täitsa mõnus. Tavaliselt tasub audioloogide arvamust kuulata otsakute soovituste osas kuna nad tunnevad neid aparaate kõige paremini samas vaegkuulja peaks tundma nendega võimalikult mugavalt ja kui ei tunne siis teha mingeid muudatusi koos audioloogiga.

Tean, et väga paljudel on Oticoni kuldeaparaadid ja nad on nendega väga rahul ning ka soovitavad neid. Ma soovitan ka neid kõigil huvilistel proovida ja ka teistes kuulmiskeskustes käija. Mina oma kogenematusest leppisin tavaliselt esimestega mida proovida sain, muidugi arvasin, et olen tark ja netist saadud info on kõige parem, kui aparaatide valikuks läks. Andmed olid ju kõige paremad. Aga jah see oli mul tookord ikka väga suur viga. Algul oli muidugi hea aga pärast…  (ma eelvevalt ei ole Oticone muidugi proovinud ja see kogemus pole seotud üldse Oticoniga aga infona hea teada).

Oticoni äpp oli isegi mitmete huvitavate võimalustega.

Ise ma sain neid aparaate üna pikalt kasutada, tavaliselt saab 1-2 nädalat. Tavaliselt peaks arusaama kas aparaadid sobivad või mitte 2-3 päevaga ja kui siis ei sobi siis võimalik kuulmiskeskustes erinevaid muudatusi lasta teha ning uuesti proovida.

Aparaadid muidugi sain ilusti õigeaegselt ära viidud ning sai tänatud, et nad annavad lahkelt võimaluse leida vaegkuuljatel, endale sobivamad aparaadid. Ja ka sellel külastusel sain palju väärt infot.

Mallori

Kirjuta kommentaar