Resound – Kuuldeaparaadid OÜ

8. oktoober 2020 | Prindi

Esimesena sain aja kokkulepitud Kuuldeaparaadid OÜ -ga. See oli kohe ülejärmine päev. Aja sain broneeritud kiiresti e-posti teel. Kuna kuulmiskeskus asub Tulika 19, siis sain sinna oma kodust lausa jala minna. Kohale jõudsin isegi varem, kuna ma polnud seal varem käinud siis eelistasin minna varem ka kohale. Vaatamata sellele, et olin varakult kohal võeti mind ka kohe vastu. Minuga tegeleti põhjalikult tehti audioomeetria test mis näitas enamvähem sama tulemust mis mul tavaliselt on olnud. Eks iga päev ole vaegkuulja kuulmise jaoks erinev arvestades sellega, et kõrvas on vaik või siis sellega, et on alles ärgatud ja aju pole veel nii effektiivselt tööle hakanud. Kuulmistest on isiklik ja seda ma siin jagama ei hakka. Käige kuulmiskeskused läbi ning vaadake ja võrrelge, ma ei usu, et need palju erinevad. Muidugi mõnel on olnud olukord kus vahe on lausa 30dB. See on päris suur, siis tasub teha test uuesti.

Kuuldeaparaadid OÜ juurde tagasi. Mul kulus seal aega peaaegu pooltest tundi. Sain väga palju informatsiooni nendel müügil olevate aparaatide kohta. Olen eelnevalt ka USA vaegkuuljate testides näinud ReSoundi kõrgetel kohtadel, muidugi tuleb arvestada, et mis mõnele sobib ei pruugi teisele üldse sobida. Need kes samal minuga samal perjoodil käivad aparaate proovimas neil on enamasti olnud erinev arvamus. Tasub neid kuulata kuna nad on eksperdid. Nimesi nimetama ei hakka kui nad tunnevad, et neil on infot jagada siis nad seda ka teevad. Mulle meeldib ühingus olemise juures see, et info liigub paremini.

Sain proovida kahte erinevat aparaati. Nädal ühte nädal teist. Mõlema puhul oli võimalus telefonis neid ka seadistada. Ühega aga lausa mobiiltelefoni kõnesi vastuvõtta.

  1. Oticon 2. Resound 3. Siemens (vana)

Ma varem olen kasutanud individuaal otsakuid, seekord pidin kasutama ressiiveriga standard otsakuid. Tulemus üllatas mind mäe kõrguselt. Tavaliselt ma tuttavaid külastades väga vestluseid ei kuulnud,  nüüd oli selline olukord, et kuulmata jäi pigem väga vähe. Isegi mitte ei pidanud pingutama. Muidugi kadus nende aastatega keskendumine ja pigem sellega pidi rohkem tegelema.

Vaigukorgi tööriist ja filter

Aparat mida sain viimasena kasutada on ReSound LiNX Quattro(TM) 61. Lisaks aparaatidele, anti kaasa ka kuuldeaparaatide laadija, kuna see aparaat on akuga. Paljud kardavad akuga kuuldeaparaate kuna unustavad laadima panna, aga kuna see laadija on akupangaga siis isegi taskus laeb neid aparaate. Jah tuleb arvestada, et laadija on suur aga see on pigem aparaatide kaitseks väga hea. Ja kui see on täis laetud siis saab aparaate laadida umbes 3 korda. Kasutusjuhend anti ka, see on A4 peal ja eestikeelne, seda on üsna mugav lugeda. Seal on kirjeldatud kõik toimingud aparaatide ja laadijaga ära üsna lihtsalt. Ahjaa lisaks sain ka komplekti vaigufiltrite vahetamiseks (tööriistad koos vaigufiltritega), mis käib ka üsna lihtsalt kui ise 1 korra proovida. Ka sellest tegevusest on kasutusjuhendis juttu ning ka erinevatest otsakutest, näiteks universaal -ja tulpotsak. Mina sain proovida universaalselt millel on õhutusavad sees. Väga mugavad ja midagi ei vilise ka. Lisaks on juhendis kirjas helisigneelide tähendused ning tõrkeotsingud.

Praegu on isegi kahju neid demo aparaate ära anda kuna olen nendega juba harjunud aga lubadus oli seekord proovida võimalikult paljude kuulmiskeskuste erinevaid aparaate.

Akuga ja laadijaga Resound

 

Mallori

Kirjuta kommentaar