Toimunud spordiüritus -Taktikalise laskmise keskuses -2014

25. jaanuar 2015 | Prindi

Novembris toimus meil tore spordiüritus – relvadest laskimine Taktikalise laskmise keskuses.
Osavõtjaid oli nii nooremaid kui ka soliidsemas vanuses.
Esmalt oli vaja leida üles ürituse toimumise koht, mis ei olnud just kerge ülesanne. Ühtäkki leidsin ennast olevat piiritsoonis. Ilmselt, kui oleks veel edasi sõitnud, siis oleks varsti juba piirivalvur saanud oma laskmisharjutusi teha. Selgus tõsiasi – GPS -i ei tasu 100% usaldada. Õnneks oli lasketiir siiski seal samas lähedal, natuke tagasisõites esimese nurga taga.
Osa rahvast oli juba kohale jõudnud, mõningad hilinesid. Esmalt tuli kõigil läbi lugeda ohtusjuhend, täita vajalikud paberid ning need allkirjastada, et igaüks vastutab ise, kui relv näiteks vales suunas liikuma peaks või muud sellist juhtuma peaks.
Õnneks jäid kõik ellu!
Lasketiirus oli nii väiksemaid kui suuremaid relvi, sai proovida nii snaipri relva, pumppüssi kui ka püstoleid. Kõigepealt instrueeriti kuidas relva käes hoida ja kuidas mitte, kandma pidi nii prille kui ka kõrvaklappe. Osalejatest moodustati kaks rühma ja laskmine võis alata. Alustasime muidugi kergema paugu ja tagasilöögiga relvadest. Laskmise ajal olid algul kõigil naeratused näol, kuid mida edasi, seda enam loobujaid hakkas tekkima. Õnneks mitte palju (2-3). Laskmisstiile oli erinevaid – mõned lasid silmad kinni, mõned harrastasid vesterni stiili, mõni võttis malli Rambo tegelaskujust.
Tulemuseks võib öelda nii, et märk lendas mitu korda ka maha. Kõige täpsem relv oli ilmselt snaipri oma. Hiljem sai relvi ka lähemalt vaadata, katsuda ja uurida. Enne muidugi küsisime, et kas need ikka on laadimata. Kinnitati, et on ohutud. Tegime ka grupipildi ning lahkusime enesekindlamatena ja rahulolevatena.

Relvade nimekiri:
1. Summutiga püstol Ruger 5 lasku
2. 9mm püstol lasersihikuga 5 lasku
3. Kalashnikov 5 lasku
4. Pumppüss 5 lasku
Eks muidugi oleks soovinud veel muidki “abivahendeid” proovida, aga kõigeks polnud lihtsalt aega. Las järgmiseks korraks ka jääb midagi. Statistikat me seekord ei teinud ning ka parimad laskjad jäid valimata. Võidust tähtsam on ikkagi osavõtt! Tänud kõigile, kes sellel toredal üritusel osalesid!

Mõned pildid vahvast päevast.
Laske huvilised Relvad Instruktaaž Summutiga pole heli nii kõva Täihtsaim on ikkagi osavõtt

Püsis kohapeal küll!

Läheb laskmiseks

3 kommentaari to “Toimunud spordiüritus -Taktikalise laskmise keskuses -2014”

 1. online store franchise opportunities Says:

  online store franchise opportunities

  THVK – Tallinna ja Harjumaa Vaegkuuljate Ühing

 2. www.yoursecrethotel.co.uk Says:

  http://www.yoursecrethotel.co.uk

  THVK – Tallinna ja Harjumaa Vaegkuuljate Ühing

 3. voucher code for desirable body Says:

  voucher code for desirable body

  THVK – Tallinna ja Harjumaa Vaegkuuljate Ühing

Kirjuta kommentaar