Häirekeskus palub kuulmis- ja kõnepuudega inimestel registreeruda SMS-112 kasutajaks

27. märts 2013 | Prindi

Häirekeskuses käivitus kuulmis- ja kõnepuudega inimestele suunatud teenuse SMS-112 pilootperiood. Nüüd saab saata hädaabisõnumeid numbrile 112.
Sõnumid saab saata eesti ja vene keeles päästjate, kiirabi või politsei appi kutsumiseks. Sõnumite saatmine on tasuta.
Teenuse kasutamiseks tuleb luua kasutajakonto internetis aadressilt https://sms.112.ee . Abi teenusega registreerumisel ning küsimuste tekkimise korral saab Päästeala infotelefonilt 1524 e-posti teel: 1524@112.ee või kuulmis- ja kõnepuuetega inimeste liitudest ja kodadest.

Infot registreerimise kohta leiate Häirekeskuse kodulehelt http://www.rescue.ee/hairekeskus/projekt-sms112 või facebooki lehelt www.facebook.com/112.sms Kõige kiirem hädaabiteate edastamine hädaabinumbrile 112 on helistamine.
Häirekeskuse teenus SMS-112 on suunatud kuulmis- ja kõnepuudega inimestele ning arvestab antud sihtrühma vajadusi. Häirekeskus palub kõigil, kellele see teenus suunatud ei ole, endiselt  helistada hädaabinumbrile 112. Nii hoiate SMS-112 teenuse operatiivselt kättesaadavana neile, kes seda kõige rohkem vajavad.

Kõne- ja kuulmispuuetega inimestele suunatud SMS-112 on juba kasutusel näiteks Rootsis, Taanis, Islandil jm Euroopas. Nimetatud riikides on teenus sihtrühma poolt hästi vastu võetud. Projekti elluviimise eest vastutas Häirekeskus ning tehnilise teostuse tagas Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus. Projekti rahastati Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Lisainfo:
Edvi Freiberg
Häirekeskus
edvi.freiberg@112.ee

Kirjuta kommentaar