Tallinnas tulekul Invamess 2008

22. september 2008 | Prindi

Tallinna Puuetega Inimeste Koda korraldab 15.-16. oktoobril messi „Invamess 2008”, mille eesmärgiks on jagada laialdast teavet teenustest ja toodetest, mis aitavad parandada  igapäevast toimetulekut.


Invamessil saab  tutvuda abivahendi- ja meditsiinifirmade toodetega, rehabilitatsiooniasutuste teenustega, haridusasutuste õppimisvõimalustega, puuetega inimeste ühingute tegevustega ja palju muuga.

Mõlemal päeval on külastajatel võimalik saada sotsiaaltöötajatelt infot puuetega inimestele suunatud toetustest ja teenustest Tallinnas, nõuandeid abivahendite soetamiseks ning võlanõustamist. Messi ajal on avatud erinevad töötoad, mille teemadeks on puuetega laste perekonda toetavad teenused, tromboos, diabeet ja universaalne disain.

Tallinna Puuetega Inimeste Koja juhatuse liikme Külli Urbi sõnul aitavad infotehnoloogia ja abivahendid vähendada puudega inimeste vajadust kõrvalabi järele ning suurendavad seeläbi võimalusi osaleda aktiivsemalt ühiskonnaelus. “Puuetega inimeste elukvaliteet ja eneseteostuse võimalused sõltuvad info, teenuste, toodete, abivahendite, hariduse kättesaadavusest ning samuti teiste ühiskonnaliikmete valmidusest arvestada erivajadustega inimestega,” ütles Urb.

Invamess toimub Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuskeskuses (Endla 59) ja on avatud kell 14- 19. Külastajatele on mess tasuta.

www.tallinnakoda.ee

Kirjuta kommentaar