Projekt „Kuulmispuudega noorte spordipäevad“

Projekti „Kuulmispuudega noorte spordipäevad“ eesmärk oli motiveerida noori kuulmispuudega inimesi tegelema senisest rohkem kehalise aktiivsuse tõstmisega, korraldades võistkondlikke spordipäevi. Projekt kestis 1.09.2012- 31.12.2012.

Üritused projekti raames:

3.oktoober- kardivõistlus Laagri Triobeti kardikeskuses- osales 11 inimest.

Spordivõistlusel osalesid 8 meest ja 3 naist. Sõideti 3 ringi- prooviring, võistlusring ning finaaliring. Üldvõitja selgitati välja kõikide ringide (kaasa arvatud prooviring) alusel. Esimese koha sai Mati, teise Edgar, kolmanda Andri. Naistest sai esikoha Piret, kuid sellel võistlusel naiste auhinnalist arvestust eraldi ei peetud.

8.november- laskmisvõistlus Tondi lasketiirus- osales 15 inimest

Laskmisvõistlusel osalesid 11 meest ja 4 naist. Igaüks sai lasta 10 lasku Glockiga ja 5 lasku Berettaga. Kuna aega läks väga palju üle normi, peeti võistluslikku arvestust Glocki laskude üle. Sellel võistlusel selgitati välja parimad mehed ja naised. Meeste esikoht läks Ennule, järgnesid Andri ja Allar, naistest sai parima tulemuse Külliki, seejärel Tiia ja Piret.

5.detsember- bowlinguvõistlus Krabi bowlingus- osales 14 inimest

Bowlinguvõistlusel osalesid 9 meest ja 5 naist. Läbi viidi kaks mängu kahel rajal. Üldarvestuses selgitati välja parimad mehed ja naised. Meestest võitis mängu Reino, talle järgnesid Ahti ja Andri, naistest võitis Piret, kellele järgnesid Külliki ja Siiri.

22.detsember- nooleviskevõistlus Jõelähtme rahvamajas- 17 inimest (pealtvaatajaid lisaks 20 inimest).

Nooleviskevõistlusel osalesid 8 meest ja 9 naist. Meestest võitsid võrdsete punktidega Janek ja Reino, teise koha sai Aivar, kolmanda Allar. Naistest võitis Evelii, järgnesid Annika ja Katariina.

Kokkuvõtteks said tublimateks Tallinna ja Harjumaa Vaegkuuljate sportlasteks Piret ja Reino, kes võitsid koguni kaks võistlust. Palju õnne!

Ja suur tänu kõikidele osalejatele!

 

Projekti rahastasid Tallinna Spordi- ja Noorsooamet ja Hasartmängumaksu Nõukogu